↲ wstecz
Tikkurila Magnetic - farba magnetyczna do ścian

Farba magnetyczna do ścian. Właściwości produktu powodują, że magnesy przylegają do powierzchni pomalowanych farbą magnetyczną.

 

wybierz:

» kolor szary mat; op.0.5Litra

cena:

59.9

 

Oceń produkt:
4/ 5

Wysokiej jakości wodorozcieńczalna farba magnetyczna do ścian Tikkurila Magnetic jest przeznaczona do wymalowań wewnątrz pomieszczeń, pozwalając tworzyć jedyne w swoim rodzaju powierzchnie przyciągające magnes. W ten sposób można udekorować ścianę zdjęciami, kolorowymi pocztówkami, karteczkami z zakupami, pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci itp., bez konieczności sięgania po pinezki czy gwoździe. Oferowany produkt doskonale nadaje się jako podkład pod farby nawierzchniowe Tikkurila Optiva lub Tikkurila Liitu – rezultatem drugiego rozwiązania będzie praktyczna powierzchnia 2w1 – tablicowo-magnetyczna. Siła przyciągania jest uzależniona w głównej mierze od jakości użytych magnesów. Nakładanie zbyt grubych warstw emulsji może przyczynić się do zmniejszenia przyczepności magnesów.

 

Dostępna w asortymencie naszego sklepu internetowego farba magnetyczna do ścian Tikkurila Magnetic jest przeznaczona do malowania:

 

Tikkurila Magnetic – nakładanie i malowanie

 

Oferowana przez nasz sklep innowacyjna farba magnetyczna do ścian Tikkurila Magnetic jest przeznaczona wyłącznie do aplikacji na suche i starannie oczyszczone podłoża, o temperaturze wynoszącej minimum dziesięć stopni Celsjusza. Podczas nakładania temperatura powietrza nie powinna być niższa niż pięć stopni Celsjusza, natomiast zalecana przez producenta wilgotność powinna wynosić poniżej osiemdziesięciu procent.

 

Przygotowanie

 

W przypadku powierzchni niemalowanych podłoże należy dokładnie oczyścić z kurzu oraz brudu. Jeśli zachodzi taka konieczność, wypełnić nierówności odpowiednią masą szpachlową. Niemalowaną powierzchnię zagruntować, np. środkiem Tikkurila Feelings Universal Primer.

 

W przypadku powierzchni wcześniej malowanych zaleca się zmyć je preparatem czyszczącym Tikkurila Maalipesu i starannie przemyć wodą. W celu uzyskania lepszej przyczepności magnesów błyszczące podłoża można zmatowić papierem ściernym, a następnie usunąć powstały pył.

 

Malowanie

 

Farbę Tikkurila Magnetic przed użyciem trzeba dokładnie wymieszać. Posługując się pędzlem lub wałkiem o krótkim włosiu, nałożyć trzy warstwy emulsji, a następnie pozostawić podłoże do wyschnięcia na minimum dwadzieścia cztery godziny. Jeśli zachodzi taka konieczność, ostatnią powłokę nakładać po upływie jednego dnia.

 

Czyszczenie narzędzi

 

Nadmiar farby usunąć z narzędzi i spłukać wodą. Po zakończeniu czyszczenia dokładnie umyć umywalkę, ponieważ znajdujące się w produkcie cząsteczki żelaza mogą przyczynić się do powstania przebarwień.

 

Konserwacja

 

Powierzchnię pomalowaną farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic można czyścić nie wcześniej niż po upływie trzydziestu dni od pomalowania. Czyszczenie zaleca się przeprowadzać na sucho, przy wykorzystaniu odpylacza, gładkiego pędzla lub wsysacza. Ostateczną twardość i wytrzymałość produkt osiąga w normalnych warunkach po upływie kilku tygodni, dlatego przez ten czas zaleca się ostrożne traktowanie powłoki.

 

Farba magnetyczna do ścian Tikkurila Magnetic – najważniejsze informacje: